U FINALU PORAŽENA OD FRANCUSKINJE ROMANE DICKO

Najbolja bh. džudistkinja Larisa Cerić osvojila srebro na EP-a u Tel Avivu

Sport28.04.18, 18:24h

Najbolja bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić osvojla je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u  Tel Avivu.

U najtežoj ženskoj kategoriji, više od 78 kg, Cerić je u eliminacijama zabilježila dvije pobjede u svojoj grupi. Na startu je savladala Turkinju Sebile Akbulut, dok je u 2. kolu bila bolja od Hrvatice Ivane Maranić.

U polufinalu je pobijedila Ukrajinku Jelizavetu Kalaninu, a u borbi za titulu poražena je od Francuskinje Romane Dicko.

Danas su na EP nastupila još dva predstavnika BiH - Harun Sadiković i Riad Dedeić.

U kategoriji više od 100 kg Sadiković je na startu pobijedio Belgijanca Benjamina Harmegniesa, a u 2. kolu je zaustavljen od Ukrajinca Oleksandra Gordienka, dok je Dedeić je eliminiran u 1. kolu od Rumuna Eduarda Serbana u kategoriji do 90 kg.

Sa osvojene četiri zlatne i tri srebrene medalje najuspješnija je bila reprezentacija Rusije, ispred Francuske sa tri zlata i dva srebra.

Na EP-u je učestvovalo 368 takmičara, 215 u muškoj i 153 u ženskoj konkurenciji.