na stadionu grbavica

Željezničar u gradskom derbiju bolji od Sarajeva: Evo kako je protekao susret

Sport27.11.17, 15:04h

Derbi 16. kola BH Telecom Premijer lige BiH između Željezničara i Sarajeva odigran je na stadionu Grbavica, a nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 2:1 u korist domaćina.

U prvom poluvremenu više od igre imala je ekipa Željezničara, koja je imala dvije-tri idealne prilike, ali su iskoristili samo jednu.

Strijelac za 'plave' bio je Goran Zakarić u u 23. minuti nakon asistencije Voje Ubiparipa.

Tim Admira Adžema, koji je bio bolji tim u prvom dijelu meča, mogao je i ranije doći u vodstvo kada se Ubiparip našao sam pred golman Pavlovićem u 13. minuti ali je izblokiran.

Sarajevo je također imalo svoje šanse preko Velkoskog, Hebibovuića i Ahmetovića ali ih nije iskoristilo.

Uprskos teškom terenu, gledaoci su mogli vidjeti zanimljivih 45 minuta, a zadovoljni na pauzu otišli su domaći.

Nastavak susreta donio je drastično bolji Željezničar, dok je Sarajevo većinu vremena branilo svoj gol.

Plavi su mogli već na otvaranju do 2:0, ali to se nije desilo. Pavlović je branio dobar pokušaj Zakarića, veliku priliku imao je i Zec - no mreža gostiju ostala je netaknuta u sllnim naletima domaće ekipe.

Ni ulazak Saida Husejinovića nije mnogo promijenio inferiornu poziciju Sarajeva na terenu, a mnogo veću želju za pobjedom tim sa Grbavice udvostručio je Sinan Ramović u 76. minuti igre.

Dašak adrenalina i neizvjesnosti derbiju timu Sarajeva je dao rezervista Rahmanović, koji je nakon ubačaja pogodio za 2:1.

Ipak, ekipa Husrefa Musemića nije mogla do poravnanja, te je meč okončan 2:1 za domaćine.

Zahvaljujući ovom trijumfu Željezničar se izjednačio sa Širokim Brijegom na vrhu tabele. Oba tima imaju po 35 bodova. Zrinjski je treći sa 34. dok je Sarajevo ostalo na diobi četvrtog mjesta sa Krupom. Oba tima imaju po 29. bodova.