drugi poraz aktuelnog prvaka bih

Sarajevo pregazilo Zrinjski u Mostaru, 3:1 za goste

Sport21.10.17, 21:18h

Nogometaši Sarajeva nanijeli su Zrinjskom drugi poraz u sezoni, svladavši aktualnog prvaka u Mostaru rezultatom 3:1.

Na startu utakmice 'Plemići' su kontrolirali utakmicu, no nisu stvorili previše opasnih prilika pred gostujućim golom.

Sarajevo je u vodstvo došlo u 36. minutu kada je brzu akciju po desnoj strani u pogodak pretvorio Mićo Kuzmanović.

U 43. minuti Frane Čirjak izgubio je loptu pred svojim kaznenim prostorom, a u situaciji jedan na jedan Elvis Sarić svladao je Kenana Pirića i pogodio za 0:2.

Zrinjski je zaigrao bolje u nastavku, a u 52. Haris Handžić postigao je svoji prvi gol u službenim utakmicama za Zrinjski i smanjio na 1:2.

Nakon toga Zrinjski je nastavio s napadima, dok se Sarajevo uglavnom orijentiralo na obranu svog gola.

Gosti su pobjedu potvrdili u 79. minuti kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Kuzmanović za konačnih 1:3.

Zrinjski je nakon poraza ostao prvi na ljestvici s 28 bodova, no prednost u odnosu na drugoplasirani Široki sada se istopila na svega tri boda. Hercegovački derbi na programu je sljedećeg vikenda u Širokom Brijegu.

Željezničar, koji ima utakmicu manje u odnosu na vodeći dvojac, treći je s 22 boda, a zahvaljujući pet pobjeda u posljednjih šest susreta Sarajevo je već na četvrtom mjestu s 20 bodova.