Premijer liga BiH

Željezničar siguran protiv GOŠK-a

Sport25.07.17, 07:59h

Jedini gol za goste postigao je Luka Anković u 86. minuti

Fudbaleri Željezničara sinoć su na stadionu Grbavica savladali GOŠK rezultatom 3:1 u posljednjoj utakmici prvog kola nove sezone Premijer lige BiH.

Prvi gol za 'plave' postigao je Jovan Blagojević prekrasnim udarcem s više od 25 metara u 17. minuti.

Vodstvo je udvostručio Goran Zakarić u finišu prvog poluvremena, također lijepim golom.

Na 3:0 povisio je u drugom poluvremenu Zajko Zeba iz penala u 52. minuti, nakon što je u šesnaestercu oboren Ramović.

Jedini gol za goste postigao je Luka Anković u 86. minuti.

Željezničar je bio apsolutno dominantan tim tokom svih 90. minuta, dok se igra Gabeljana svodila na odbranu svog gola i povremene šutevima s distance.

‘Plavi’ su preko Ramovića, Zeca i Nikolića imali priliku da povećaju vodstvo, ali se rezultat nije mijenjao.