VIDEO/ ODLUKA O PRVAKU PADA U POSLJEDNJEM KOLU

Slavlje na Koševu, Željo poražen: Amer Bekić golom iz penala doveo Sarajevo do pobjede

Sport20.05.17, 18:59h

Sa ovim pobjedom i nova tri boda Sarajevo je ostalo u utrci za prvaka Bosne i Hercegovine

Vječiti gradski derbi između Sarajeva i Željezničara, u susretu devetog kola nogometne Lige za prvaka BiH, završio je pobjedom bordo tima rezultatom 1:0.

Sarajevo je povelo u 21. minuti iz penala, a rezultat se nije promijenio do kraja utakmice. Nakon ubačaja Kadušića lopta je pogodila Kerlu u ruku i Peljto je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa bijele tačke bio je Amer Bekić.

U 28. minuti Željezničar je preko Bogdanovića imao sjajnu priliku, ali je Pavlović odlično intervenisao.

Minut poslije iz kontranapada ekipa Medmeda Janjoša stvara priliku za veće vodstvo kada Hebibović izlazi sam pred golmana Kjosevskog zaobilazi ga, ali promašuje prazan gol.

U drugom poluvremenu nije bilo izrazitih prilika iako je 'bordo' tim bio osjetno bolja ekipa na terenu.

Sa ovim pobjedom i nova tri boda Sarajevo se na tabeli približilio na samo bod zaostatka za gradskim rivalom, a Željezničar je prepustio lidersku poziciju aktuelnom prvaku Zrinjskom koji je danas slavio u Bijeljini protiv Radnika 2:1.

Pogledajte jedini pogodak na današnjem derbiju...

FK Sarajevo - FK Željezničar / 1:0 Bekić (p) - HQ by clipsbh

Ekipe su nastupile u sljedećem sastavu:

Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Al. Bekić, Novaković, Kovačević, Ivetić, Sarić, Duljević, Hebibović, Hodžić, Am.Bekić

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Kerla, Bogičević, Stanić, M.Stevanović, Bekrić, Marković, Crnov, Zeba, Lendrić.