Liga prvaka

Monaco pobijedio u Dortmundu, sjajni Mbappe vodi Kneževe prema polufinalu

Sport12.04.17, 20:54h

Nogometaši Monaca napravili su veliki korak ka plasmanu u polufinale Lige prvaka.

Monaco je u prvoj utakmici četvrtfinala večeras u Dortmundu pobijedio Borussiju s 3:2.

Kylian Mbappe Lottin doveo je goste u vodstvo u 19. minuti, a prednost Monaca udvostručio je Sven Bender autogolom u 35. minuti.

Ousmane Dembele smanjio je prednost gostiju u 57. minuti, ali je Kylian Mbappe Lottin svojim drugim golom u 79. minuti vratio dva gola prednosti gostujućoj ekipi. U 84. minuti Shinji Kagawa postavio je konačan rezultat utakmice 2:3

Utakmica je trebalo da bude odigrana u utorak, ali je odgođena zbog bombaškog napada na autobus s igračima Borussije.

U prvoj utakmici četvrtfinalnog programa Juventus je sinoć u Torinu pobijedio Barcelonu s 3:0, golovima Paula Dybale (7., 22.) i Giorgia Chiellinija (55.).

Preostali susreti četvrtfinala igraju se večeras od 20.45 sati, a sastaju se Bayern München - Real Madrid i Atletico Madrid - Leicester City.