VIDEO/ Svi golovi derbija u Sarajevu

Odličan meč na prepunoj Grbavici: Hat-trick Lendrića za pobjedu Željezničara nad Slobodom

Sport01.04.17, 21:09h

Uoči početka utakmice Željezničar je organizirao svečanost povodom otvaranja istočke tribine stadiona Grbavica, a čast da otvori tribinu pripala je legendi kluba Ivici Osimu

Nogometaši Željezničara pobijedili su ekipu Slobode sa 4:2 večeras na Grbavici, u prvom kolu Lige za prvaka BiH.

Sarajevski tim pobjedom je startao Ligu za prvaka i zadržao priključak za Zrinjskim koji je u prvom meču ovog kola također slavio pobjedu.

Najzaslužniji za pobjedu Željezničara bio je najbolji strijelac ovog tima Ivan Lendrić koji je postigao tri gola.

FK Željezničar - FK Sloboda 4:2 [Golovi] (1.4... by clipsbh

Lendrić je prvi put zatresao mrežu Tuzlaka u 45. minuti, nakon asistencije Miroslava Stevanovića. Isti igrač je u 57. minuti, nakon dobre akcije sa Zebom, ponovo zatresao mrežu Slobode i doveo svoju ekipu u vodstvo od 2:0.

Ipak, pet minuta kasnije Zec je iskoristio grešku Kerle i savladao golmana Željezničara Kjosevskog te smanjio zaostatak svog kluba, ali je Lendrić trećim golom u 65. minuti ponovo vratio ubjedljivu prednost na stranu sarajevskog tima.

Sloboda se nije predavala i u 75. minuti preko Subića smanjila na 3:2, a konačan rezultat postavio je Stanić eurogolom u 90. minuti.