Poveli protiv Albanije

Džeko postigao 50. gol u dresu reprezentacije BiH

Sport28.03.17, 18:17h

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine povela je s 1:0 protiv Albanije u prijateljskom susretu u Elbasanu, a strijelac je bio Edin Džeko.

Najbolji strijelac i kapiten bh. reprezentacije bio je precizan sa bijele tačke u 7. minuti i postigao 50. gol u dresu sa državnim grbom.

Minutu ranije Džeko je imao priliku za pogodak, ali je njegov udarac zaustavio jedan igrač Albanije na gol liniji, dok je u nastavku napada Krunić oboren u šesnaestercu a sudija Dimitar Meckarovski iz Makedonije pokazao je na bijelu tačku.

Ovo je inače peti meč između BiH i Albanije, a obje selekcije imaju po jednu pobjedu uz dva remija.

U današnjem meču za reprezentaciju BiH igraju: Begović, Vranješ, Đumić, Šunjić, Zukanović, Jajalo, Krunić, Prcić, Lulić, Džeko i Kodro.