VIDEO/ ZMAJEVI LAKO DO POBJEDE

Užitak na Bilinom polju: Pet sjajnih golova u mreži Gibraltara i nova tri boda za BiH!

Sport25.03.17, 19:53h

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici odigrala peti susret kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine protiv Gibraltara, i zabilježila pobjedu od 5:0 i nova tri boda na tabeli.

Mreža protivnika načeta je već u 4. minuti, kada je Vedad Ibišević sjajnu Pjanićevu asistenciju pretvorio u vodstvo Zmajeva od 1:0.

BiH - Gibraltar / 1:0 Ibišević by clipsbh

U 43. minuti ponovo je Ibišević u pravom trenutku na pravom mjestu i zabija za 2:0, ali zasluge pripadaju i Višći koji mu je odlično asistirao.

BiH - GIB / 2:0 Ibš. by clipsbh

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, mreža Gibraltara ponovo se tresla, a strijelac za 3:0 bio je povratnik u bh. reprezentaciju Avdija Vršajević u 52. minuti susreta.

BiH - GIB / 3:0 Vrš. by clipsbh

Četiri minute kasnije Vršajević sjajno asistira Višći, koji zabija za 4:0.

BiH - GIB / 4:0 Viš. by clipsbh

I na samom kraju utakmice Bičakčić postiže pogotak za pobjedu od 5:0 protiv Gibraltara.

BH--GB__5--0 by clipsbh

Zmajevi su utakmicu počeli u sastavu: Begović, Cocalić, Bičakčić, Kolašinac, Vršajević, Cimirot, Hodžić, Ibišević, Pjanić, Zukanović i Višća.