21. kolo Premijer lige BiH

Sarajevo bolje od Širokog Brijega na Koševu (2:0)

Sport11.03.17, 17:02h

Fudbaleri Sarajeva savladali su ekipu Širokog Brijega 2:0 na stadionu „Asim Ferhatović-Hase“ u okviru 21. kola Premijer lige BiH.

Strijelaci za „bordo“ tim bili su Anel Hebibović u 7. i Saša Novaković u 70. minuti susreta.

Sarajevo je bila mnogo bolja ekipa na terenu, stvorili mnoštvo prilika i mogli postići još nekoliko golova.

Dobre prilike imali su Haris Duljević, Novaković te Hebibović u nekoliko navrata, a najbolju je imao dest minuta prije kraja kada je izašao sam pred golmana Širokobriježana ali je njegovu namjeru 'pročitao' čuvar mreže gostiju Luka Bilobrk.

Široki Brijeg je u finišu prvog poluvremena opasno zaprijetio preko Lončara ali golman Sarajeva Bojan Pavlović je bio na visini zadatka.

Početkom drugog poluvremena Barišić je imao priliku, a nakon njega Krstanović ali je Pavlović ponovo spasio svoj tim.