Liga prvaka

Pobjede nogometaša Juvetusa i Seville

Sport23.02.17, 08:33h

Nogometaši Juventusa i Seville zabilježili su pobjede u posljednja sva susreta osmine finala Lige prvaka.

Italijanski prvak je na gostovanju u Portugalu pobijedio Porto sa 2:0 (0:0), golovima Marka Pjace u  72. i Danija Alvesa u 74. minuti.

Ekipa Porta igrala je sa deset igrača od 27. minute, nakon što je zbog drugog žutog karona isključen Alex Telles.

Sevilla je na domaćem terenu bila bolja od engleskog prvaka Leicester Cityja sa 2:1 (1:0).

Nakon promašenog penala Joaquina Corree, Španci su poveli u 25. minuti preko Pabla Sarabije, a Correa je povećao vodstvo u 62. minuti. Konačni rezultat 73. minuti postavio je Jamie Vardy.

Revanš utakmice igrat će se  14. marta u Torinu i Leicesteru.