kakav je to dijamant

Sjajan hat-trick Džeke u pobjedi Rome nad nemoćnim Villarealom

Sport17.02.17, 08:02h

Rimljani su poveli u 32. minuti preko Emersona. U drugom poluvremenu Džeko je za nešto više od 20 minuta postigao tri gola (65., 79. i 86.) i svom timu praktično osigurao prolazak u osminu finala

Kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hrecegovine Edin Džeko postigao je hat -trick u gostujućoj  pobjedi Rome nad Villarelaom sa 4:0, u prvoj utakmici šesnaestine finala Evropske lige.

Rimljani su poveli u 32. minuti preko Emersona. U drugom poluvremenu Džeko je za nešto više od 20 minuta postigao tri gola (65., 79. i 86.) i svom timu praktično osigurao  prolazak u osminu finala.

Džeko je ove sezone u u evropskim takmičenjima postigao osam golova, a ukupno 28 u svim takmičenjima.

Pored Džeke hat-trick sinoć je  postigao i Zlatan Ibrahimović u domaćoj pobjedi Manchester Uniteda nad Saint-Etienneom sa 3:0.