Savladali ekipu Bratstva

Fudbaleri Sarajeva se plasirali u osminu finala Kupa BiH

Sport21.09.16, 19:46h

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Domaći tim je danas na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ u Sarajevu savladao ekipu Bratstva rezultatom 2:0

Sarajevo je u vodstvo došlo autogolom Kadića u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je u Crnkić u 88. minuti golom s oko 20 metara.

Sarajevo je bio osjetno bolji protivnik. U prvom poluvremenu su imali nekoliko izglednih prilika, koje nisu uspjeli kapitalizirati. Ekipa iz Gračanice je u nekoliko navrata također zaprijetila golu domaćina.

Tim Mehmeda Janjoša u drugom poluvremenu nastavio je sličnu igru kao i u prvom. Bilu su dominantniji i agresivniji ali bez konkretnog učinka.

Najbolju priliku ekipa Bratstva imala je u 70. minuti, kada je Kadić pogodio stativu gola Sarajeva nakon ubačaja iz kornera.