video/ kvalifikacije za sp u rusiji 2018.

Euforija na Bilinom Polju: BiH 'raznijela' Estoniju sa fantastičnih 5:0!

Sport06.09.16, 22:41h

Večeras se na Bilinom polju u Zenici igrala utakmica prvog kola kvalifikacija za svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine povela je protiv Estonije sa 2:0 nakon prvih 45 minuta utakmice.

Golove su postigli Emir Spahić u 7. i Edin Džeko u 23. minuti iz penala.

BiH je od početka utakmce krenula svim snagama u napad i nakon nekoliko poluprilika u 7. minuti došla do vodstva. Pjanić je sa sredine terena ubacio u šesnaesterac, Lulić je glavom prebacio u "srce" kaznenog prostora gdje je najviši bio Ibišević. Njegov šut glavom odbranio je Aksalu, a odbijenu loptu Spahić šalje u gol za vodstvo i veliko slavlje oko 12.000 navijača na Bilinom polju.

U 23. minuti ponovo odlična dubinska lopta Pjanića za Džeku koji je oboren u šesnaestercu, sudija je pokazao na bijelu tačku, a kapiten bh. selekcije bio je siguran za 2:0.

Do kraja poluvremena BiH je imala još nekoliko prilika preko Ibiševića, Pjanića i Džeke koji je pogodio prečku u 44. minuti, ali se rezultat nije mijenjao.

Što se tiče drugog poluvremena, ni tu nije nedostajalo uzbuđenja, a krunio ga je fantastični treći pogodak za našu reprezentaciju kojeg je postigao Medunjanin u 71. minuti.

Zmajevi su do kraja meča nezaustavljivo grabili dalje, pa je tako u 83. minuti pao i četvrti gol kojeg je postigao IBišević na asistenciju Milićevića.

No tu nije bio kraj euforiji koja se dešavala večeras na Bilinom polju. U produžecima od tri minute peti pogodak za BiH postiže Spahić. Stadion je gorio od oduševljenja.

Sastavi ekipa:

BiH: Begović, Spahić, Kolašinac, Vranješ, Medunjanin, Ibišević, Pjanić, Džeko, Lulić, Zukanović, Višća.

Estonija: Aksalu, Pikk, Zenjov, Vassiljev, Klavan, Antonov, Mets, Kallaste, Kams, Baranov, Teniste.