Video / Euro 2016

Portugal u polufinalu: Poljska 'pala' nakon penala

Sport30.06.16, 23:50h

Portugal se plasirao u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj nakon što je poslije jedanaesteraca pobijedio reprezentaciju Poljske.

Poljski napadač Robert Lewandowski postigao je pogodak u 2. minutu nakon što u prethodna četiri susreta se nije upisivao u listu strijelaca.

Kako je susret odmicao tim selektora Fernanda Santosa polako je uspostavljao incijativu na terenu što im se isplatilo u 33. minutu kada je mladi i talentovani veznjak Renato Sanchez postigao prvi gol na EP-u.

Oba tima su do četvrtfinala došli nakon produžetaka, pa su, izgleda, odlučili posao završiti u regularnih 90. minuta.

Nakon 90. minuta rezultat je glasio 1:1, te je utakmica nastavljena u produžecima.

Ni produžeci nisu donijeli pobjednika meča, te su o putniku u naredni krug odlučivali jedanaesterci.

Poslije izvedenih jedanaesteraca bolji je bio Portugal koji u polufinalu čeka pobjednika meča Belgija - Vels.

Polufinale se igra  6. i 7. jula, a finale 10. jula.

U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Njemačka  - Italija (2. jula u Bordeauxu) i Francuska - Island (3. jula u Parizu).

Robert Lewandowski Goal HD Poland 1-0 Portugal... by peralexpaul

Renato Sanches Goal HD - Poland 1-1 Portugal... by officialgoal