video/ prvi susreti polufinala lige prvaka

Atletico jednim pogotkom srušio Bayern, revanš za sedam dana u Madridu

Sport27.04.16, 22:51h

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka ratnici Diega Simeone su na Vicente Calderonu savladali večeras Bayern iz Minhena minimalnim rezultatom 1:0. U tvrdoj i teškoj utakmici, Jorgandžije su sasvim zasluženo došli do velike pobjede i prednosti uoči revanša na Allianz Areni.

Utakmica je riješena u 11. minuti kada je sjajnim solo prodorom pogodio Saul Niguez. U drugom poluvremenu Bayern je imao svoje trenutke dominacije, a Oblak, golman Atletica je imao nekoliko fenomenalnih odbrana.

Treba izdvojiti pokušaje Alabe, kada je pogodio prečku, zatim dobar udarac glavom Martineza, te šut Vidala. Sve ove promašaje mogao je kazniti Fernando Torres, koji je u 75. minuti sjajnim lažnjakom prevario Alabu i šutirao, ali na njegovu žalost pogodio je samo stativu.

Do kraja je ostalo 1:0 za Atletico Madrid. Revanš je na rasporedu za sedam dana u Minhenu.