5. kolo lige prvaka

Barcelona ponizila Romu, Džeko postigao utješni gol; Bayern nastavlja dominirati

Sport24.11.15, 22:51h

Nakon što su večeras odigrani prvi mečevi 5. kola nogometne Lige prvakov, osminu finala su već izborile ekipe Real Madrida, Zenit St. Peterburga, Manchester Cityja, Barcelone i Bayerna.

Barcelona je put u osminu finala potvrdila protiv Rome koju je deklasirala rezultatom 6:1. Za ''Vučicu su nastupili bh. reprezentativci Miralem Pjanić i Edin Džeko koji je u 90. minutu postigao jedini gol za goste. Za Barcelonu su u prvom poluvremenu golove dali Luis Suarez i Lionel Messi, a Urugvajac se upisao dva puta u listu strijelaca. Gerard Pique, Messi i Adriano su postigli po jedan gol.

Iako je u 53. minutu Holger Badstuber isključen, Bayern je savladao Olympiakos sa 4:0. Već u prvom poluvremenu golove za Bavace su dali Douglas Costa, Robert Lewandowski i Thomas Müller, a Kingsley Coman je postigao četvrti gol u drugom poluvremenu. Nade za plasman u osminu finala zadržao je londonski Arsenal koji je s 3:0 pobijedio zagrebački Dinamo. Dva gola za ''Topnike'' postigao je Alexis Sanchez, a jedan Mesut Özil.

Osminu finala du ranije osigurali madridski Real, Manchester City, te Zenit iz St Peterburga, koji je pobijedio i Valenciju s 2:0 golovima Olega Šatova in Artema Dzjube.

Porto je kod kuće izgubio od kijevskog Dinama s 0:2, a izraelski Maccabi Tel Aviv, je upisao i peti poraz, ovoga puta kod kuće od Chelseaja s 0:4. Na golu Chelseaja je branio bh. reprezentativac Asmir Begović.

Olympique Lyon je izgubio od Genta s 1:2.