ZLATA VRIJEDNI BODOVI

Sukob navijača, prekid utakmice i veliki preokret: Sarajevo savladalo Slaviju rezultatom 3:2

Sport03.05.15, 18:48h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su važnu gostujuću pobjedu u 25. kolu nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine i ponovo zauzeli lidersku poziciju.

''Bordo'' tim je pobijedio Slaviju u Lukavici s 3:2 u posljednjim minutama meča i na taj način uspio doći do važna tri boda u trci za osvajanje titule prvaka BiH.

Sarajevo je u Lukavicu doputovalo s namjerom da osvoji tri boda i ponovo zauzme lidersku poziciju, dok su s druge strane Slaviji potrebni bodovi da osigura opstanak u društvu najboljih.

U teškom meču na lošem terenu Sarajevo je opravdalo ulogu favorita, iako je domaćin pružio dostojan otpor. Gosti su do vodstva došli već u 4. minutu pogotkom napadača Benka, ali Slavija je izjednačila samo sedam minuta kasnije pogotkom Hodžurde.

Domaćin je poveo u 31. minutu lijepim pogotkom Radosavljavića iz slobodnog udarca. Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 2:1 za Slaviju.

Gosti su do izjednačenja došli u 61. minutu, strijelac je bio Velkoski, nakon čega su uslijedili neredi na tribinama zbog kojih je meč prekinut 20 minuta. Naime, u 67. minutu meča sudija je pri rezultatu 2:2 povukao ekipe u svlačionicu zbog sukoba navijača na tribini. Intervenisala je policija, a potom je utakmica nastavljena.

Oba tima su do kraja utakmice imala izgledne prilike za nove pogotke, ali gol za pobjedu i veoma bitne bodove u borbi za titulu prvaka BiH postigao je Stojčev u sudijskoj nadoknadi, kada je izgledalo da će meč završiti podjelom bodova.

Sarajevo je s nova tri boda preuzelo prvo mjesto na tabeli, ispred Željezničara koji je jučer pobijedio Borac, te Zrinjskog i Širokog koji tek trebaju odigrati mečeve 25. kola. Zrinjski dočekuje Mladost, dok Široki Brijeg igra protiv Travnika.