Široki se plasirao u četvrtfinale

Željezničar se remijem na Grbavici oprostio od Kupa

Sport22.10.14, 19:19h

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine. Širokobriježani su danas na "Grbavici" odigralio neriješeno 1:1 sa Željezničarom, ali su izborili dalji plasman zahvaljujući pobjedi u prvom meču na "Pecari" (2:0).

Široki je poveo u 45. minuti golom Buhača, a konačnih 1:1 postavio je Bajić u 55. minuti sa bijele tačke.

Željezničar je drugo poluvrijeme igrao s igračem manje, nakon što je u finišu prvog dijela isključen Enis Sadiković.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Olimpic, koji je danas u Zenici poražen od Čelika s 1:0 golom Đelmića u 13. minuti. No, minimalna pobjeda zeničkom timu nije bila dovoljna za dalji plasman, s obzirom na to da je Olimpic slavio u prvom meču na Otoci sa 4:0.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Zrinjski koji je u Mostaru savladao Slogu iz Ljubuškog sa 4:1 i tako ovjerio trijumf iz prvog meča. Junak utakmice bio je Radeljić koji je postigao tri gola (43., 54., 64.), dok se u strijelce za Zrinjski upisao i Kordić u 88. minuti. Jedini pogodak za goste postigao je Jeličić (86.).

Borac je nakon minimalne pobjede u gostima u prvom meču osmine finala, danas i u revanšu u Banjoj Luci savladao Rudar iz Prijedora sa 5:2.

Veležu je za dalji plasman bio dovoljan remi 3:3 sa Vitezom, nakon što je u prvom meču u Mostaru slavio sa 2:0.

Među osam najboljih ekipa plasirali su se Mladost i Zvijezda, minimalnim pobjedama nad Metallegheom, odnosno Mladosti, dok je branitelj naslova Sarajevo u utorak u gostima slavilo pobjedu nad Travnikom 3:2 i s ukupnih 7:2 prošlo u narednu rundu.