PREMIJER LIGA BIH

Olimpic pregazio Drinu, Sloboda razočarala, Zrinjski i Sarajevo odigrali neriješeno

Sport18.10.14, 18:39h

Ekipa Radnika danas je na svom terenu savladala tim Mladosti iz Velike Obarske sa 3:1. Već u 14. mnuti domaći su došli u vodstvo. Marko Obradović je pogodio mrežu Mišića. Nakon toga domaći su nastavili sa napadima dok Mladost nije imala riješenja za dobru igru Radnika.

Zrinjski i Sarajevo odigrali neriješeno

Fudbaleri Zrinjskog i Sarajeva odmjerili su snage u Mostaru, i podijelili bodove u 11. kolu Premijer lige BiH.

Zrinjski je svoju najbolju priliku imao u 31. minuti, kada je Barić skrivio penal, ali prilika nije iskorištena.

Ipak, u 37. minuti ovaj igrač postiže gol, a do izjednačenja je došlo u 55. minuti, golom Ševke Okića, te je konačan rezultat bio 1:1.

U 35. minuti nova lopta u mreži Mladosti. Ponovo je Marko Obradović bio strijelac. Igrala se 35. minuta. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku domaći su nastavili sa sjajnom igrom pa su ponovo došli do gola. Nakon samo tri minute igre u nastavku Lazić je pogodio za 3:0

Gosti su uspjeli do gola stići u 68. minuti. Komarčević je pogodio sa jedanaest metara.

Do kraja susreta nije bilo golova pa su domaći upisali savsim zasluženu i ubjedljivu pobjedu.

Banjalučani do boda sa 10 igrača

Vitez i Borac su podijelili bodove u utakmici 11. kola BHT Premijer lige. Gosti su do boda došli iako su igrali sa igračem manje, ali su uspjeli izvući 1:1.

Borac je krenuo ofanzivno u Vitezu, ali su domaći prvi zaprijetili i odmah savladali Avdukića. Igrala se 21.minuta kada je Smriko na asistenciju Heće pogodio mrežu Banjolučana. U nastavku su gosti krenuli po izjednačenje, ali domaći su se sjajno branuli. U finišu prvog dijela gosti su ostali sa 10 igrača, nakon što je drugi žuti karton zaradio Radinović.

Na početku drugog dijela gosti su došli do poravnanja. Iako sa igračem manje nakon jedne lijepe akcije u 53.minuti, rezervista Ilić je donio gostima poravnanje. U 79.minuti Ilić je mogao ponovo pogoditi, ali golman domaćih je bio na mjestu. Do kraja je još Smriko zaprijetio, ali nije bilo promjena.

Bez pobjednika u komšijskom derbiju na Tušnju

Pred oko 4.000 gledalaca na Tušnju, mali komšijski derbi odigrali su Sloboda i Zvijezda.

Konačan rezultat bio je 0:0.

Od samog starta meča obje ekipe igrale su otvorene ali većih uzbuđenja nije bilo. Prvu dobru priliku za Slobodu propustio je Mujić, dok je sa druge strane zaprijetio Stojanov.

Nakon toga igrači SLobode su imali nekoliko poluprilika ali nisu uspjeli da ugroze gol Zvijezde. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo početnim rezultatom.

U nastavku meča obje ekipe su nastavile sa lošom igrom pa u prvih dvadeset minuta nastavka nije bilo prilika niti na jednoj

U 64. minuti Šećerović je sjajno šutirao, lopta je išla pod prečku ali je Brkić sjajno intervenisao. Samo minut kasnije Mujkić je izašao oči u oči sa Brkićem ali je bio neprecizan pa je lopta otišla pored gola.

Nakon toga pokušao je i Kiso ali je loptu blokirao Islamagić pa je ona završila u korneru. DO kraja susreta nije bilo promjene pa su igrači Slobode uz zvižduke ispraćeni u svlačionicu.

Vukovi nastavili sjajan niz, tri gola Muharemovića

Ekipa sarajevskog Olimpica predvođena Mirzom Varešanovićem nastavila je sa sjajnim igrama u ovoj sezoni.

Oni su danas na svojoj Otoci sa 5:2 savladali ekipu Drine iz Zvornika i tako nastavili svoj sjajan niz pobjeda.

Od samog starta meča domaći su krenuli agresivno prema golu gostiju a to im se isplatilo već u desetoj minuti kada je mrežu Maksimovića pogodio Sulejman Smajić.

U 19. minuti nova prilika za Vukove sa Otoke. Napadač Anes Nukić se našao oči u oči sa Maksimovićem ali je sa svega četiri metra bio neprecizan pa je rezultat i dalje glasio 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Olimpic je uspio još jedanput zatresti mrežu Drine. Sjajno je kombinovao napadački dvojac Vukova, Pandža i Nukić, lopta je na kraju došla do kapitena Veldina Muharemovića koji pogađa za 2:0.

Odmah na startu drugog poluvremena nova lopta u mreži Drine. Igrala se 47. minuta kada je kapiten Vukova Veldin Muharemović savladao Maksimovića koji je bio slabo postavljen.

U 52. minuti Hrustemović je udarcem sa bijele tačke uspio da smanji rezultat na 3:1.

Samo dvije minute kasnije novi penal. Ovoga puta za Olimpic. Svoj treći gol na meču postigao je Veldin Muharemović.

U 70. minuti Olimpic je imao sjajnu piliku. Rezervista Gojak je sjajno proigrao Panžu koji je lobovao Maksimovića ali je lopta otišla pored gola.

Mladi Amer Gojak koji je u igru ušao umjesto Veldina Muharemovića postigao je peti gol na meču za Olimpic. Igrala se 85. minuta.

U 92. minuti gol domaćih za konačnih 5:2 postavlja Filipović.