VIDEO/ Premijer liga BiH

Sarajevo konačno slavilo, Plavi pokorili Tušanj

Sport20.09.14, 19:08h

U derbi susretu ovog kola BHT Telecom Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine sastali su se Sloboda i Željezničar na Tušnju, a pobjedu su rezultatom 2:1 slavili plavi sa Grbavice, piše Sport.ba.

Prvo poluvrijeme po izuzetno teškom terenu pripalo je Tuzlacima.

Željezničar gotovo pa da i nije prijetio golu Slobode, dok su domaći vršili pritisak na Antolovića, ali do gola nisu uspjeli doći.

Već u trećoj minuti drugog poluvremena, Argentinac Juan Manuel Varea potvrdio je kako će biti veliko pojačanje za Željezničar, postigavši vodeći gol za izabranike Admira Adžema.

Nakon primljenog gola, igra Slobode se raspala, a plavi su to iskoristili, pa je Nedo Turković u 62. minuti pogodio za 2:0.

Pred sami kraj susreta, nakon nereda koje su na Tušnju pravili navijači Željezničara, Mujkić je uspio pogoditi, te postaviti konačan rezultat od 1:2.

Sarajevo napokon slavilo

Nogometaši Sarajeva su u meču osmog kola Premijer lige BiH danas na Koševu pobijedili gradskog rivala Olimpic sa 4:2 (3:0), javlja Fena.

Ubjedljivu prednosti Sarajevo je imalo nakon prvih 45 minuta kada je vodilo s 3:0. No, gosti sa Otoke su u nastavku sa dva gola uspjeli doći na korak do preokreta, ali je Sarajevo sačuvalo prednost i u finišu došlo do četvrtog gola te pobjede nakon četiri uzastopna remija u prvenstvu.

Sarajevo je poveli već u 9. minuti golom Bojana Puzigaće, a na 2:0 povisio je Haris Duljević šest minuta kasnije.

U 34. minuti Puzigaća postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Sarajeva od 3:0.

Olimpic je u 62. minuti uspio smanjiti na 3:1 preko Veldina Muharemovića, a Danijal Brković je u 87. minuti pogodio za 3:2.

Konačnih 4:2 postavio je Samir Radovac u 90. minuti, prenosi Fena.