VIDEO/ Bordo momci ostali u borbi za grupnu fazu

Herojska igra Sarajeva: Borussia na Koševu slavila 3:2!

Sport21.08.14, 22:45h

Konačan rezultat bio je 2:3 za Borussiu iako su igrači Sarajeva pružili sjajnu partiju

Pred skoro 30 hiljada navijača prvi meč Play Offa Evropa lige odigrali su Sarajevo i Borussia Moenchengladbach. Konačan rezultat bio je 2:3 za Borussiu iako su igrači Sarajeva pružili sjajnu partiju.

Borussija je povela u 11. minuti golom Andrea Hahna, a asistenciju je upisao sjajni Raffael.

Međutim, ako je neko mislio da nakon prvog gola Gladbacha Sarajevo pasti, grdno se prevario.

Izabranici trenera Dženana Uščuplića krenuli su hrabro i srčano ka golu Gladbacha i spektakl je mogao da počne.

Bojan Puzigaća je izjednačio sjajnim golom nakon prekida u 26. minuti, a Koševo je eskplodiralo.

Bordo momci su bili mnogo bolji protivnik, ali su gosti pred kraj prvog dijela ponovo poveli.

Dejan Bandović je katastrofalno pogriješio, a Branimir Hrgota je glavom pospremio loptu u mrežu.

Inicijativa Sarajeva nastavljena je i u drugom poluvremenu.

Bolju igru bordo tim je krunisao sjajnim golom Harisa Duljevića u 59. minuti.

Nažalost, Hrgota je čudesnim golom u 73. minuti postavio konačnih 3:2.

I pored poraza, Sarajevo je pružilo fenomenalnu igru, vrijednu divljenja protiv višestruko jačeg i renomiranijeg protivnika i na tome im svakako treba čestitati.

(Sport.ba, DEPO PORTAL, BLIN MAGZAIN/md)