FOTO&VIDEO/ Kvalifikacije košarkaša za EP 2015

'Mejdan' ispunjen do posljednjeg mjesta: BiH savladala Island!

Sport18.08.14, 08:00h

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2015 pobijedila Island rezultatom 72:62, prenosi Anadolu Agency.

U prepunoj tuzlanskoj dvorani „Mejdan“, bh. košarkaši su pokazali nadmoćnost nad protivnikom tokom cijelog meča.

Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom reprezentacije BiH 34:27.

Košarkaši BiH bili su nadmoćniji i tokom drugog poluvremena, te je druga kvalifikaciona utakmica bh. tima za SP 2015 okončana pobjedom.

Podsjetimo, BiH je u prvoj kvalifikacionoj utakmici za EP 2015 savladala Veliku Britaniju rezultatom 80:67, u Londonu.

Dvorana „Mejdan“  tokom utakmice bila je ispunjena do posljednjeg mjesta, a prethodno je objavljeno kako su rasprodate sve karte.